Káva

29. září 2007 v 1:04 | Nymphadora |  Tohle mám ráda
Káva je obvykle horký nápoj z plodů kávovníku. Označuje se tak také prášek nebo zrna,které se používají. Prášek se vyrábí mletím pražených plodů /bobulí, přesněji pecek plodu, který jsou podobné třešni/ kávovníku.Káva, kterou pijeme, je vlastně pecka plodu, který je podobný naší třešni.

Káva se připravuje ze směsi plodů 2 druhů kávovníku. Ze 60 druhů kávovníků, pocházejících pravděpodobně z Etiopie, je nejvýznamnější kávovník Arabica a kávovník Robusta, které právě používají k výrobě kávy. O chuť a vůni se starají různé druhy arabiky, o barvu druhy robusty. Čím je káva tmavší a trpčí, tím více robusty obsahuje. Nejdražší značky obsahují minimum robusty. I přes označení kávy 100% arabica, se jedná vždy o směs obou druhů.
Pro tmavou barvu a povzbuzujkící účinky byla káva dříve považována lidé za ďáblův vynález.
Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a to je také hlavní důvod její konzumace.
Káva ráno po procitnutí dodá důležitou energii, v průběhu dne pomáhá překonávát únavu. Ve večerních a nočních hodinách přichází znovu káva, aby zahnala spánek a udržela naši mysl v bdělém stavu, jestliže potřebujeme ještě setrvat v pracovní činnosti.Pití kávy a čaje nemá vliv na riziko vývinu reumatoidní artritidy jak se dříve tvrdilo. Konzumentům kávy se vyhýbá cirhóza jater.
Druhy kávy
  • Espresso - malý šálek silné kávy připravené ve vysokotlakém kávovaru protlačením horké vody přes porci kávy. Nejlepší espresso bývá z klasických, ručních pákových kávovarů, které dokáží na povrchu kávy vyrobit hustou pěnu. Klasická porce espresso je 7 g kávy a 30 ml vody. Pro milovníky silné kávy je určena káva Ristretto, kde na stejné množství kávy použijeme pouze 20 ml vody. Double Espresso, neboli Lungo, je dvojitá porce kávy - 14 g na přibližně 50 ml vody.
  • Cappucino - správné cappucino začíná u kvalitního mléka, z kterého našleháme horkou párou mléčnou pěnu. Do šálku s espressem pak přidáme ve stejném poměru teplé mléko a mléčnou pěnu. V mnoha kavárnách a gastronomických zařízeních se používá ke zdobení cappucina skořice, kakao nebo čokoláda, popřípadě šlehačka. S původním receptem na cappucino to však nemá nic společného.
  • Macchiato - obdobná příprava jako u cappucina, ale použije se pouze espresso a mléčná pěna.
  • Latte - jeden díl kávy a dva až tři díly teplého mléka.
  • Turecká (arabská) káva - originální receptura předepisuje rozmíchání porce velmi jemně namleté kávy s vodou, popřípadě i s cukrem a uvedení do varu v klasické džezvě (nádobka z mosazi, mědi, stříbra nebo oceli na přípravu kávy). Vodu s kávou necháme celkem třikrát dovést k varu a necháme usadit, poté můžeme servírovat.
  • Mocca káva - u nás ne příliš často používaný způsob spočívá v použití speciální dvoudílné, šroubovací mocca konvice, v jejíž spodní části je voda a ve středu sítko s kávou. Zahříváním spodní části dojde k varu a horká pára proniká přes sítko do horní části konvice.
  • Alžírská káva - kávu ozdobíme šlehačkou a přelijeme vaječným krémem, který pozvolna stéká na dno sklenky.
  • Irská káva (Irisch coffee) - kávu smícháme s třtinovým cukrem a irskou whiskey, zjemníme smetanou, kterou pozvolna vlijeme na konec.
  • Americano (American coffee) - díl espressa a dva díly vroucí vody - káva, kterou můžete bez problémů konzumovat ve větším množství.
  • Frapé (ledová káva) - osvěžující letní káva - do šejkru připravíme rozpustnou kávu, cukr a mléko a důkladně protřepeme. Můžeme zdobit šlehačkou.
Díky za některé informace wikipedii.cz a kava.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 maran maran | Web | 15. listopadu 2007 v 19:19 | Reagovat

ňám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.