Pýcha a předsudek

29. září 2007 v 12:46 | Nymphadora |  Knihy
Autorka: Jane Austen
Originální název: Pride & Prejudice

Hlavní hrdinkou knihy je Elizabeth Benettová,která netouží jako ostatní dívky v té době,se jen dobře vdát. Na ženu v 18.století má úžasný rozhled a je velmi inteligentní,jen soudí lidi moc rychle. A rychle odsoudí i zámožného šlechtice,který pobívá se svým přítelem na nedalekém panství. Pan Dracy,mě jako postava hodně zaujal. Na první pohled arogantní,sobecký,bezictný... Muž,kterého v malém městečku mohou jen nenávidět.
Jenže lidé se často pletou a pan Dracy není takový jak působí v cizím prostředí. Když,ale opravdu poznáte pana Dracyho musíte uznat,že má dobré srdce,i když se to vůči některým okolnostem nezdá a umí být velkorysí i klidem,kteří mu ublížili.
V knize samozřejmě krom vztahu Elizabert a pana Dracyho,který se z nenávisti změní v lásku,můžete pozorovat ostatní neméně zajímavé postavy.
Starší sestra Elizabeth se zamiluje do pana Bigleyho.Jenže Jane je plachá a panu Dracymu se zdá,že by jeho příteli jen zlomila srdce a tak vztah Bigleyho na krátkou chvíli končí. Spolus Darcym a sestrami opouští panství a jede do Londýna...
A také zjistítě,že někteří ač na pohled milí lidé,mohou být naopak jen příživnící...
Prostě se mi ta kniha líbila,koupila jsem si ji jen ze zvědavosti a fakt to stálo za to. Asi nejvíc jsem si oblíbila pana Darcyho,možná mám něteré povahové rysy s ním společné (hm dost často si vlastně v knihách vybírám postavy na které se zafixuju a které mi jsou něčím blízké).
Film taky stojí za to,asi do poloviny je podle knižní předlohy akorát je všechno hrrr... Sice v úvodní scéně působí pan Dracy spíše jako nafrntěný kakabus než povrchní snob.
No jinak moje nejoblibenější scéna z filmu je ta,když Elizabeth odmítne Dracyho. V knize mám zase ráda to,jak Elizabeth přijede s tetou a strýcem na Dracyho panství a on se tam objeví x)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.